Krajem zubatých žab

Karlova Studánka

Chcete si zazpívat Sladké mámení? A máte kašel? Tak šup tam. V Karlově Studánce se natáčel film S tebou mě baví svět. A mají tam prý nejčistší vzduch v ČR.

Když tam přijedete, ocitnete se v nadmořské výšce 800 metrů n. m. Unavené nohy si můžete ochladit v Bílé Opavě.

Petrovy kameny

Legendární místo sletu čarodějnic. Třetí nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku, jsou součástí katastrálního území Malá Morávka.

Bruntál

Městečko větší než byste čekali. Několik zajímavostí z brožury Bruntál: víc než bahno: Ve čtyřiaosmdesátém v Bruntále rozplakali Menšíka. Nejšťastnější období zažil Bruntál v roce 1964, kdy armáda experimentálně přidávala LSD do vodovodního řadu. Poslední vlk na Bruntálsku byl zabit v roce 2008. Lovcem byl čtrnáctiletý Ingo Vovs. Použitá zbraň: cep. Cesta do Bruntálu trvá něco mezi šesti a třiceti hodinami. Záleží na tom, jestli je období dešťů. A to je v Bruntále celý rok. Tedy kromě dubna dva (tak místní říkají červenci). Zlé jazyky tvrdí, že Bruntálci se neradi baví. Nic nemůže být dále od pravdy. V Bruntále se některé rázovité kratochvíle dokonce zrodily. Vedle lovu březích laní se jedná hlavně o legendární běžecký závod Silážní střela. Chřipka na Bruntálsku není brána jako nemoc, ale jako změkčilost. Jako nemoc se uznává průstřel nebo zlomenina.

Kdo chce nakoupit zubaté žáby, může na zubatezaby.cz.

Areál Kopřivná

Pro milovníky adrenalinu. Ski areál uzavřen, přesto nabízí Bikepark a Funpark. Pokud pojedete na kole sjezdovkou plnou boulí, klopených zatáček lesem po zpevněném a vyčištěném povrchu, prosíme vypůjčená izařízení nechte v hotelu.

Naučná stezka po technických zajímavostech Malé Morávky

Kanóny, dělové koule, lodní řetězy, lepenka, papír – to všechno a mnoho dalších věcí se v minulosti v obci vyrábělo. K pohonu strojů sloužila nejčastěji voda. Právě to naučná stezka na svých patnácti zastaveních připomíná.

Nádraží Malá Morávka

Jedno malé nádraží ve slezských horách, které křižují vlaky sema tam, a jehož návěstidla a nástupiště se občas ztrácejí v mlze skrývající podivnosti. A trochu hudby (schválně – proč tu ten odkaz je?).

Nádraží Malá Morávka ve filmu

Strašidelná komedie s dětmi, duchy a písničkami. Neobyčejný příběh plný triků, písniček a kouzel vypráví o dětech léčících se z alergií v tajemné jeskyni, kde se střetnou s životu nebezpečnými duchy, kteří potřebují ke své existenci freonové plyny. S pomocí fantazie a dobrého ducha Leopolda se dětem podaří nad strašidly zvítězit.

A u nádraží si můžete ulovit kešky.

Restaurace v okolí

mapa

 

 

PS.: Nedaleko se také nachází legendární iChata. Ale podrobnější údaje si musíte zjistit sami.