O letní škole

„Letní škola s iPadem“ je akce pro všechny zájemce ze školství, kteří si chtějí rozšířit a procvičit své dovednosti ve využití ICT ve výuce. Není to jen o práci s iPadem, ale také o využití webových nástrojů, nápadech do výuky, výměně zkušeností a navazování nových kontaktů.

Již tradičně se setkáme v příjemném prostředí horského hotelu Neptun, který se nachází v Malé Morávce v pohoří Jeseníky. Máme tu domluvené jak ubytování, tak stravování a školící místnosti. Vše vzájemně propojené a na jednom místě.

Pro plánování letošního ročníku jsme využili nejen osvědčené metody, ale také nové nápady a postupy a také zpětné vazby účastníků předchozích ročníků letních škol. Nultý ročník letní školy „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ proběhl v Rožnově pod Radhoštěm v roce 2014, oficiálně první ročník pak v Jeseníkách. Na tomto místě se nám zalíbilo a v roce 2023 se tak setkáme na stejném místě. Místo je sice stejné, ale opět pracujeme na úplně novém obsahu, máte se na co těšit.

Desátý ročník přináší obměnu ve struktuře programu Letní školy. Opět vás čekají povinné a volitelné workshopy, bude jich ale trochu více než dříve. Novinkou bude čtvrteční dopolední workshop, na kterém budeme společně zpracovávat výstupy získané během předchozích dnů.

Na letní škole bude i doporučená linka pro ty účastníky, kteří s iPadem teprve začínají. Pro ně je připravena sada workshopů, díky kterým se naučí základy ovládání tabletu a také se seznámí s nejdůležitějšími aplikacemi pro výuku. Tuto „linku začátečníka“ si však můžete upravit a doplnit si ji o workshopy, které vás zaujmou.

Více informací o programu a workshopech ročníku 2023 budou doplněny.